20 lipca 2016 Udostępnij

Wyposażenie gabinetów medycznych, a komfort pacjenta

Prawa pacjenta, o których tak głośno mówi się w ostatnich latach to nie tylko kwestia dostępu do leczenia, ale również komfortu pacjenta podczas pobytu w różnego rodzaju placówkach. Na komfort ten wpływ mają dwa czynniki. Pierwszym z nich jest podejście pracowników placówki, a drugim architektura i wyposażenie.

Parawan a strefa intymności

Czy jesteśmy u lekarza, w sali zabiegowej, czy też na pobraniu krwi, o wiele lepiej czujemy się, gdy w sytuacjach dla nas niekomfortowych możemy skryć się za parawanem. Rozebrani do badania, skrępowani, o wiele lepiej czujemy się, gdy do naszej strefy komfortu nie ma miejsca spojrzenie osób trzecich. Profesjonalny parawan jest gwarantem prywatności i umożliwia przygotowanie się do konsultacji czy badania bez dodatkowego stresu. Wybierając je do placówek, osoby odpowiedzialne za ich wyposażenie muszą zwracać uwagę na ich jakość. Stabilne, higieniczne, mobilne – takie właśnie powinny być parawany, by komfort pacjenta został zachowany na najwyższym poziomie.

Kozetki i fotele lekarskie

Kolejnym elementem wyposażenia, który wpływa znacznie na komfort pacjenta są kozetki lekarskie i profesjonalne fotele. Stabilne, wygodne, regulowane, zabezpieczające kwestie higieny – właśnie takie powinny być kozetki. Pacjent powinien czuć się na nich pewnie i wygodnie, a także mieć poczucie, że są czyste i higieniczne. Jeśli chodzi o fotele, tu szczególnie wymienić należy fotel ginekologiczny. Jest to mebel służący do najbardziej intymnego badania, przy czym jego konstrukcja jest bardzo specyficzna. Dobry fotel ginekologiczny, np. od Juventas, zapewnia pełną wygodę i komfort zarówno pacjentce, jak i lekarzowi. Podobnie jest z fotelem do pobierania krwi. Stabilny i wygodny, wyposażony z dwóch stron w podłokietniki skutecznie pomaga się rozluźnić.

Profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny

Dziś wiele osób korzysta z usług rehabilitantów. Zalety i skuteczność różnych zabiegów wydają się być nieprzecenione. Ważne jednak, aby wykonywane one były w sposób fachowy, pod okiem specjalisty i przy użyciu wysokiej jakości sprzętów, które nie powodują u pacjenta dyskomfortu w postaci otarć czy odgnieceń. Poza tym dobrze, gdy są to rozwiązania czerpiące z najnowszych osiągnięć technologii, a tym samym bardzo skuteczne i gwarantujące doskonale efekty rehabilitacji, jak w przypadku sprzętu rehabilitacyjnego Juventas.

Aby pacjent zawsze czuł się komfortowo, nie wystarczy serdeczna i pełna oddania troska ze strony pracowników placówek medycznych. Bardzo ważne jest także to, w jaki sposób są one wyposażone. Dzięki profesjonalnym sprzętom poziom komfortu i intymności zachowany jest na poziomie, na jaki każdy pacjent zasługuje.

 

Komentarze (0)