3 lipca 2017 Udostępnij

Dlaczego warto kupować części samochodowe przez Internet?

Mimo że dla wielu polskich kierowców zakupy w sieci to wciąż coś nienaturalnego i pełnego obaw, to nie da się ukryć, że zakupy części samochodowych przez Internet cieszą się coraz większym uznaniem na rynku motoryzacyjnym. Dlaczego warto kupować części do aut przez Internet? Sprawdźmy…

Internet to aktualnie największe źródło ofert sprzedaży części samochodowych, zgromadzonych w jednym miejscu. Rynek części zamiennych online błyskawicznie się rozwinął i dorównał pozostałym gałęziom biznesu w sieci. Części przez Internet kupować warto – przekonał się o tym już niejeden kierowca.

Czy cena online jest faktycznie atrakcyjniejsza?

Motoryzacyjne sklepy internetowe nie muszą płacić m.in. za powierzchnie w wielkich centrach handlowych ani za reklamy np. na bilbordach, przez co mają znacznie mniejsze koszty funkcjonowania. Pozwala to sklepom online zaoferować niższe, nawet kilkanaście procent, ceny zakupu części zamiennych. To bardzo istotne, szczególnie kiedy kierowca planuje poważniejsze wydatki.

Jeśli planujesz zakup tych droższych części do samochodu możesz być pewien, że kupując w Internecie, zaoszczędzisz nawet do kilkuset złotych! Sporo zaoszczędzić można także na mniejszych częściach – np. wycieraczki samochodowe, płyny eksploatacyjne czy też klocki hamulcowe, które mogą kosztować do kilkudziesięciu złotych taniej niż w sklepach stacjonarnych.

Wygoda i szybkość w kupowaniu części

Zakupu części samochodowych można dokonać bez wychodzenia z domu. Zamawiając części do aut przez Internet, kierowca może wybrać opcję przesyłki kurierskiej, dzięki której dany zamiennik dotrze pod wskazany adres nawet w ciągu jednego dnia. Ponadto kierowca może odebrać zamówione części także w jednym z oferowanych przez sklep punktów wydań osobistych – bez stania w kolejce.

Najlepsze sklepy motoryzacyjne online oferują klientom gwarancję szybkiej dostawy z dnia na dzień . Kupujący mogą ponadto dokonać wyboru formy dostawy oraz płatności – np. przelewem lub dopiero przy odbiorze. Co istotne w przypadku większej kwoty sklepy internetowe oferują darmową wysyłkę a nawet zakupy ratalne.

Większy wybór części zamiennych od ręki

Dobre sklepy internetowe z częściami oferują dużo większy wybór dostępnych od ręki produktów niż placówki stacjonarne. Za przykład można podać zamienne części samochodowe w sklepie iParts.pl. Klienci mogą wybierać spośród ponad 2 milionów części samochodowych różnych marek. To istotne szczególnie w przypadku rzadko spotykanych części, na których sprowadzenie w sklepie stacjonarnym trzeba zwykle czekać nawet kilka dni.

Na koniec wypada nadmienić, że zakupy w sieci stały się niezwykle bezpieczne. Klient jest chroniony prawem konsumenckim a jego dane osobowe, których używa podczas finalizacji transakcji, dzięki odpowiedniemu szyfrowaniu nigdy nie wpadną w niepożądane ręce.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)