
Samochód w leasingu to nie tylko dobry pomysł dla firm, ale też dla osób prywatnych
Powszechna jest opinia, że aby wziąć auto w leasing, trzeba prowadzić działalność gospodarczą. Tak było przez wiele lat, jednak obecnie można korzystać nie tylko z leasingu klasycznego, ale również konsumenckiego.
Czym jest leasing konsumencki?
Leasing konsumencki niewiele różni się od leasingu klasycznego. Różnica dotyczy usługobiorcy, którym w tym wypadku jest osoba fizyczna, a nie firma. Poza tym wszystko wygląda dokładanie tak samo – klient zaraz po podpisaniu umowy leasingowej nabywa prawo do użytkowania i zobowiązuje się do spłaty określonej kwoty w ratach na rzecz leasingodawcy. Przez okres spłacania leasingu nominalnym właścicielem samochodu jest leasingodawca, po spłacie natomiast pełnia praw przechodzi na użytkownika. Wygląda to podobnie jak w przypadku kredytu bankowego na samochód, jest jednak kilka zasadniczych różnic. Przede wszystkim – leasingodawca w odróżnieniu od kredytodawcy nie będzie żądał od kontrahenta zaświadczenia o dochodach ani wykupu ubezpieczenia kredytu, ponieważ zabezpieczeniem będzie tu sam samochód – jeśli leasingobiorca go nie spłaci, straci prawo do użytkowania. Auto zazwyczaj zostaje wtedy ponownie wystawione na sprzedaż.
Leasing może dotyczyć zarówno aut nowych jak i używanych. Dla osób fizycznych są dostępne prawie wszystkie jego formy, z wyjątkiem takich, jak np. leasing zwrotny, gdzie leasingobiorca za określoną kwotę sprzedaje nominalną własność do auta leasingodawcy, a następnie - zachowując prawa do użytkowania go - spłaca raty leasingowe.
Dowiedz się więcej o leasingu konsumenckim.
Duży wybór ofert, równie duża konkurencja
Zdecydowana większość działających w naszym kraju leasingodawców oferuje samochody w leasingu dla osób fizycznych. Konkurencja jest więc niemal równie duża jak w przypadku leasingu dla firm i podobnie jak tam, jeśli dobrze znamy rynek i poświęcimy trochę czasu na analizowanie dostępnych ofert, będziemy w stanie znaleźć najbardziej korzystną opcję.
Zasady, jakimi rządzi się leasing konsumencki, są podobne do tych, które działają w przypadku leasingu klasycznego – tu również krótsze umowy, mimo wyższych rat, w ogólnym rozrachunku okazują się bardziej opłacalne dla leasingobiorcy.
Materiał partnera zewnętrznego
Zobacz również
Komentarze (0)
Jak przygotować podłoże pod deskę podłogową?
VUkładanie deski podłogowej to nie tylko estetyczny dodatek do wnętrza, ale także decyzja inwestycyjna, która może znacząco wpłynąć na komfort użytkowania przestrzeni. Aby jednak cieszyć się trwałością i elegancją drewnianej podłogi, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie...
VW dzisiejszym zagonionym świecie, gdzie każda minuta jest na wagę złota, planowanie zdrowych posiłków może stanowić prawdziwe wyzwanie. Właśnie dlatego catering dietetyczny cieszy się rosnącą popularnością wśród pracowników biurowych w Polsce. Nie tylko pozwala zaoszczędzić czas...
VKlimatyzator ścienny zyskuje na popularności w polskich domach. Jego zalety to nie tylko skuteczne chłodzenie pomieszczeń, ale także nowoczesny wygląd, który świetnie komponuje się z estetyką wnętrz. W dobie zmieniającego się klimatu i coraz gorętszych lat, inwestycja w system...
Zostaw komentarz