
Samochód w leasingu to nie tylko dobry pomysł dla firm, ale też dla osób prywatnych
Powszechna jest opinia, że aby wziąć auto w leasing, trzeba prowadzić działalność gospodarczą. Tak było przez wiele lat, jednak obecnie można korzystać nie tylko z leasingu klasycznego, ale również konsumenckiego.
Czym jest leasing konsumencki?
Leasing konsumencki niewiele różni się od leasingu klasycznego. Różnica dotyczy usługobiorcy, którym w tym wypadku jest osoba fizyczna, a nie firma. Poza tym wszystko wygląda dokładanie tak samo – klient zaraz po podpisaniu umowy leasingowej nabywa prawo do użytkowania i zobowiązuje się do spłaty określonej kwoty w ratach na rzecz leasingodawcy. Przez okres spłacania leasingu nominalnym właścicielem samochodu jest leasingodawca, po spłacie natomiast pełnia praw przechodzi na użytkownika. Wygląda to podobnie jak w przypadku kredytu bankowego na samochód, jest jednak kilka zasadniczych różnic. Przede wszystkim – leasingodawca w odróżnieniu od kredytodawcy nie będzie żądał od kontrahenta zaświadczenia o dochodach ani wykupu ubezpieczenia kredytu, ponieważ zabezpieczeniem będzie tu sam samochód – jeśli leasingobiorca go nie spłaci, straci prawo do użytkowania. Auto zazwyczaj zostaje wtedy ponownie wystawione na sprzedaż.
Leasing może dotyczyć zarówno aut nowych jak i używanych. Dla osób fizycznych są dostępne prawie wszystkie jego formy, z wyjątkiem takich, jak np. leasing zwrotny, gdzie leasingobiorca za określoną kwotę sprzedaje nominalną własność do auta leasingodawcy, a następnie - zachowując prawa do użytkowania go - spłaca raty leasingowe.
Dowiedz się więcej o leasingu konsumenckim.
Duży wybór ofert, równie duża konkurencja
Zdecydowana większość działających w naszym kraju leasingodawców oferuje samochody w leasingu dla osób fizycznych. Konkurencja jest więc niemal równie duża jak w przypadku leasingu dla firm i podobnie jak tam, jeśli dobrze znamy rynek i poświęcimy trochę czasu na analizowanie dostępnych ofert, będziemy w stanie znaleźć najbardziej korzystną opcję.
Zasady, jakimi rządzi się leasing konsumencki, są podobne do tych, które działają w przypadku leasingu klasycznego – tu również krótsze umowy, mimo wyższych rat, w ogólnym rozrachunku okazują się bardziej opłacalne dla leasingobiorcy.
Materiał partnera zewnętrznego
Zobacz również
Komentarze (0)
VGiełda charakteryzuje się dużą naturalną zmiennością. Każdy inwestor powinien nauczyć się lawirować pomiędzy wzrostami i spadkami wartości. Co ważne, zarabiać można zarówno na spadkach jak i na wzrostach. Dodatkowo, inwestując na giełdzie nie musimy ograniczać się tylko i...
VW dzisiejszym dynamicznym środowisku biurowym, komfort i efektywność pracy pracowników stają się kluczowymi priorytetami. Jednym z głównych wyzwań, które można napotkać w biurze, jest hałas. W niniejszym artykule przedstawimy innowacyjne rozwiązanie, jakim są budki akustyczne, aby...
VKije drewniane są nie tylko praktycznym narzędziem, ale także popularnym elementem w dekoracji i wyposażeniu wnętrz. Drążki sosnowe i bukowe są szczególnie cenione ze względu na swoją trwałość, naturalny wygląd i przyjemną dla oka fakturę. W tym artykule przyjrzymy się procesowi...
Zostaw komentarz