2 stycznia 2020 Udostępnij

Najskuteczniejsze sposoby walki z zaburzeniami erekcji.

Picie ziółek nie jest w Twoim stylu? To może suplementacja żeń-szeniem? Ćwiczenia? W Internecie znajdziesz mnóstwo porad na to, jak poradzić sobie z tym problemem. Przedstawiamy najskuteczniejsze i sprawdzone sposoby, które pomogą Ci pozbyć się problemów w łóżku na dobre!

Poznaj swojego przeciwnika

Aby móc dokładnie rozprawić się z trapiącym nas problemem, warto uświadomić sobie jakie mechanizmy mogą prowadzić do problemów z życiem seksualnym. Z punktu widzenia medycznego przyczyny zaburzeń erekcji można podzielić na trzy kategorie: organiczne, psychogenne lub mieszane. Do pierwszej grupy zalicza się różnego rodzaju choroby, uszkodzenia narządu, a także skutki uboczne zażywanych leków bądź używek. Druga obejmuje wszystkie przyczyny psychologiczne, przez które w naszym mózgu podświadomie tworzymy blokady uniemożliwiające podjęcie satysfakcjonującego współżycia. Jednak najczęściej mamy do czynienia z ostatnim typem, w którym nasze dolegliwości biorą się zarówno z przyczyn zdrowotnych, jak i psychologicznych.

Wyjdź z domu i odpocznij

Jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia, a Twoja praca nie należy do najspokojniejszych – warto zadbać o siebie i poświęcić odrobinę czasu na relaks. Dobrze by było, gdybyś połączył go z wysiłkiem fizycznym. Jeżeli poprawisz ogólną sprawność organizmu i odzyskasz nieco spokoju, może okazać się, że to wystarczy, abyś mógł poradzić sobie z trapiącym Cię problemem. Zadbanie o utrzymanie własnego ciała w dobrej kondycji może się okazać jednym ze skuteczniejszych sposobów na pozbycie się problemów z erekcją.

Nie bój się iść do lekarza

Kiedy zauważysz u siebie trudności z osiągnięciem erekcji, a problem ten nie będzie jedynie chwilowym spadkiem formy – nie wahaj się udać po pomoc do lekarza. Może się okazać, że są to sygnały poważniejszych schorzeń. Źródłem zaburzeń mogą być m.in. kłopoty z krążeniem, cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca itp. Walka z problemem będzie oznaczać więc postawienie prawidłowej diagnozy i dotarcie do źródła seksualnej niemocy. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zastosowanie tabletek na erekcję, warto jednak zaznaczyć, że stanowią one jedynie doraźne rozwiązanie przynoszące chwilową ulgę.   

Rozmawiaj!

Wielu mężczyzn w obliczu zaburzeń erekcji stara się unikać problemu w obawie przed niezrozumieniem partnerki. Milczenie w takim wypadku może jedynie negatywnie odbić się na relacji. Udany seks opiera się przede wszystkim na zaufaniu i szacunku. Jeśli odczuwasz dyskomfort lub dopadła Cię łóżkowa rutyna, nie kryj się z tym. Rozmowa z partnerką o potrzebach lub erotycznych fantazjach może poprawić jakość życia seksualnego. Tabletki na erekcję mogą wspierać w obliczu chwilowej niedyspozycji, nie powinny być jednak stosowane jako rozwiązanie problemu.

Komentarze (0)