24 stycznia 2019 Udostępnij

Kredyt na inwestycję w nieruchomości

Zakup nieruchomości pod inwestycję, np. na sprzedaż lub wynajem to jedna z najbezpieczniejszych form pomnażania zysków. Na taki scenariusz decyduje się coraz więcej zwykłych Polaków, a pieniądze na inwestycję pozyskują w formie kredytu mieszkaniowego.

Inwestowanie w nieruchomości to dobry sposób na pomnażanie majątku, którego największymi zaletami są bezpieczeństwo oraz korzystna stopa zwrotu z inwestycji. Oznacza to ni mniej ni więcej, że kupując mieszkanie pod wynajem długo- i krótkoterminowy lub sprzedaż masz dużą szansę na to, iż biznes się opłaci. Popyt na mieszkania w Polsce jest bardzo duży, zarówno w zakresie kupna jak i wynajmu, a rynek inwestowania w nieruchomości – wciąż dość mały. Co to oznacza? Oczywiście większą szansę na dobry zysk.

Kredyt mieszkaniowy pod inwestycję – najważniejsze informacje

Aby zainwestować w nieruchomości potrzebujesz pieniędzy. O ile nie posiadasz wolnych środków na ten cel możesz zdecydować się na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego dla inwestorów nieruchomości. Spłatę kredytu hipotecznego można rozłożyć nawet na 35 lat, a uzyskanie korzystnej oferty pozwala osiągnąć lepsze zyski wynikające np. z relacji kwoty raty kredytu do opłat, jakie będzie uzyskiwał z tytułu wynajmu.

Istnieje kilka typów kredytów na zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych: kredyt mieszkaniowy ze zmiennym oprocentowaniem, kredyt ze stałym oprocentowanie, kredyt odsetkowy oraz kredyt dla przedsiębiorcy. Każdy z nich ma wady i zalety – nie ma uniwersalnego najlepszego rozwiązania dla wszystkich. Z tego powodu oferty kredytów i ich rodzaj należy zawsze dobrać odpowiednio do konkretnej sytuacji finansowej kredytobiorcy.

Kiedy nie masz doświadczenia skorzystaj z doradcy finansowego

Niestety, tematyka kredytów hipotecznych pod inwestycję jest dość złożona, a wybór odpowiedniej oferty bardzo trudny. Większość z nas nie posiada wiedzy ani doświadczenia w uzyskiwaniu kredytów, które pozwoliłyby dobrać najbardziej korzystną ofertę. Najlepszym wyjściem jest skorzystanie ze wsparcia doradcy finansowego. Co istotne – jego usługi są bezpłatne dla nas. Doradca finansowy pośredniczący w uzyskaniu kredytu na zakup nieruchomości pod inwestycję wynagrodzenie pobiera dopiero od banku, którego ofertę wybierze klient.

Kredyt na flipa – dobry scenariusz inwestycyjny

W czym może pomóc nam doradca kredytowy? Np. w uzyskaniu większej ilości możliwie najtańszych kredytów na zakup większej ilości mieszkań lub domów oraz dłuższego okresu kredytowania. Może także pomóc ci w uzyskaniu kredytu na flipa, w czym specjalizuje się firma Małycha Business Finance. Kredyt na flipa to niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce dopiero rozkręcana forma zarabiania pieniędzy na inwestycjach w nieruchomości.

W skrócie polega na tym, aby kupić nieruchomość poniżej jej wartości rynkowej, a sprzedać z zyskiem, często po przeprowadzeniu generalnego remontu. Małycha Business Finance to jedna z nielicznych firm w Polsce specjalizująca się w tej tematyce, która pomaga także uzyskać innego rodzaju kredyty inwestycyjne na zakup nieruchomości pod wynajem.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)