16 września 2016 Udostępnij

Jak znaleźć wiarygodnego ubezpieczyciela?

Ubezpieczenie na życie to produkt, który kupujemy z myślą o naszych najbliższych. Które towarzystwo ubezpieczeniowe wybrać, aby rodzina nie miała kłopotu z pobraniem należnych jej świadczeń?

Myśląc o bezpieczeństwie naszych najbliższych możemy podejmować różne kroki. Bez wątpienia najpopularniejszym sposobem zadbania o finansowe zaplecze  bliskich jest wykupienie polisy na życie lub założenie konta oszczędnościowego. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Jeżeli zdecydowałeś, że zakupisz ubezpieczenie na życie, musisz pamiętać nie tylko o sprawdzeniu sumy ubezpieczenia, wysokości składki, czy wyłączeniu odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego w konkretnych sytuacjach. Równie istotne są opinie o ubezpieczycielu i jego sytuacja finansowa. Jeśli dokładnie przeanalizujesz wspomniane czynniki, możesz być pewien, że pieniądze bez problemu trafią do rąk Twoich bliskich, gdy nie będziesz mógł im zapewnić bytu.

Polisy na życie - dowiedz się więcej. 

Znajomość rynku to podstawa

Czy swoje pieniądze powierzyłbyś instytucji finansowej, o której niewiele wiesz, która nie ma żadnych opinii, a jej działalność nie jest w żaden sposób regulowana? Nie powinieneś podpisywać umowy z pierwszym towarzystwem ubezpieczeniowym, z którego ofertą się zapoznasz. Polisy na życie to produkty bardzo popularne, dlatego też są dostępne u wszystkich ubezpieczycieli działających na polskim rynku.

Jeżeli zależy Ci na zbudowaniu solidnego zaplecza finansowego dla najbliższych, wybierz towarzystwo ubezpieczeniowe, które działa na rynku od wielu lat i ma doświadczenie w oferowaniu produktów ochronnych i ochronno-inwestycyjnych. Sprawdź jego kondycję finansową. Możesz to zrobić analizując m.in. raporty i sprawozdania publikowane przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Dotrzesz do nich bez trudu korzystając z internetu.

Ochrona i pomoc na każdym etapie

Polisy na życie są dostępne w dwóch wariantach: ochronnym i ochronno-inwestycyjnym. Dziś możesz potrzebować wyłącznie ubezpieczenia z opcją ochronną, ale być może np. za 10 lat zechcesz odkładać pieniądze z myślą o przyszłej emeryturze. Czy w takim przypadku wybrane przez Ciebie towarzystwo ubezpieczeniowe będzie na tyle elastyczne, że zmodyfikuje treść umowy? To kolejna kwestia, którą powinieneś poruszyć na spotkaniach z przedstawicielami wybranych towarzystw ubezpieczeniowych.

Przyszłości nie sposób przewidzieć, ale można się zabezpieczyć na wypadek różnych sytuacji. Ponieważ polisy na życie to produkty, które pomogą stworzyć finansowe bezpieczeństwo bliskim również na wypadek Twojej choroby lub trwałego inwalidztwa, koniecznie musisz zorientować się, jak ta kwestia wygląda u wybranych ubezpieczycieli.

Przejrzyste warunki

Podpisanie umowy ubezpieczenia na życie to dwustronne zobowiązanie. Skoro mowa o konieczności zawarcia umowy, to musisz pamiętać, że przedstawiciel wybranego przez Ciebie towarzystwa ubezpieczeniowego powinien rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości. Jeżeli nie możesz porozumieć się z agentem na tym etapie, to nie licz, że Twoi najbliżsi nie będą mieli kłopotów z wypłatą pieniędzy z polisy na życie. Dobry kontakt i zrozumienie Twoich potrzeb przez towarzystwo ubezpieczeniowe to istotne elementy. Musisz o tym pamiętać, aby faktycznie zabezpieczyć najbliższych na przyszłość.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)