24 kwietnia 2017 Udostępnij

Parter czy piętro – jakie mieszkanie kupić?

Gdy zamierzamy zakupić mieszkanie w bloku, często zastanawiamy się, na którym piętrze nasz lokal powinien być usytuowany. Zwykle od razu odrzucamy parter, ponieważ uważamy, że to mieszkanie najciemniejsze, najbardziej niebezpieczne, ponieważ narażone jest na włamania, ponadto głośne. Deweloperzy jednak zadbali także o to, aby nieruchomości na parterze były atrakcyjną propozycją dla kupujących.

Mieszkania na parterze nie cieszą się zbyt dużym powodzeniem. Jak już wspomnieliśmy, często spotykamy się z przeświadczeniem, że są mało bezpieczne, ciemne oraz głośne, ponieważ na parterze słyszymy cały czas pracująca windę, kroki i rozmowy. Jednak takie problemy nie zawsze dotyczą najnowszego budownictwa. Co więcej, w wielu inwestycjach realizowanych przez deweloperów to właśnie parter cieszy się największym zainteresowaniem.

Mieszkanie z ogródkiem

Jeżeli nie chcesz rezygnować z własnego skrawka zieleni po przeprowadzce do bloku, najlepszym wyborem będzie poszukiwanie mieszkań na parterze. Aktualnie coraz częściej deweloperzy oferują mieszkania z własnymi ogródkami dla tych, którzy zdecydowali się na parter. Możemy wtedy mieć własny taras i wypocząć na świeżym powietrzu.

Gdy interesują cię takie mieszkania deweloperskie Poznań jest jednym z miast, gdzie możemy kupić lokale z ogródkiem. Najczęściej są one realizowane w mniejszych budynkach, na przykład jednopiętrowych lub dwupiętrowych, w zacisznych zakątkach, gdzie możemy spędzić przyjemnie czas na dworze.

W kwestii bezpieczeństwa możemy zainwestować wtedy w odpowiednie wyposażenie antywłamaniowe – dobre drzwi i okna, rolety, system alarmowy, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko włamań i kradzieży.

Piętra z pięknymi widokami

Gdy jednak nie potrzebujesz ogródka, dobrym wyborem będą piętra. Jeśli blok jest wyższy, możesz zdecydować się na wysokie piętro, aby uzyskać lepsze widoki. Dzisiaj w każdym budynku montuje się windy, dlatego nie powinniśmy mieć żadnego problemu z wchodzeniem do domu. Warto jednak pamiętać, że problemy mogą pojawić się przy przeprowadzce.

Jednak nie powinniśmy od razu odrzucać możliwości zamieszkania ma parterze. Co więcej, często mieszkania zlokalizowane właśnie najniżej są też najtańsze, więc możemy wtedy dodatkowo zaoszczędzić na zakupie.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)