28 maja 2021 Udostępnij

Euro U21 – kto zostanie mistrzem?

Fani na całym świecie czekają na rozpoczęcie Mistrzostw Europy, ale jako mały przedsmak tego turnieju pojawiają się zmagania piłkarzy do lat 21, gdzie również znajdzie się kilka bardzo ciekawych nazwisk, które nie załapały się do „seniorskich” zespołów. Kto jest głównym faworytem całej imprezy? Tym razem w turnieju finałowym zabrakło Biało-Czerwonych.

Niespodziewany brak!

Przed nami ćwierćfinałowe spotkania w ramach Euro U21. Przypomnijmy, że zmagania w grupach zostały rozegrane podczas ostatniej przerwy reprezentacyjnej, gdy seniorskie drużyny wystartowały w eliminacjach do zbliżającego się mundialu.

Głównym faworytem całego turnieju przed jego rozpoczęciem byli Anglicy, którym zakłady bukmacherskie dawały największe szanse na końcowy triumf. Mieszanka gwiazd z Premier League tym razem nie wypaliła i Synowie Albionu pożegnali się z tym turniejem już na poziomie fazy grupowej. Była to ogromna niespodzianka, szczególnie że w ostatnich latach Anglicy doskonale radzili sobie w kadrach młodzieżowych.

W pozostałych grupach nie było większych niespodzianek, dlatego można powiedzieć, że czekają na nas bardzo mocne pary w ćwierćfinałach!

Zapowiedź ćwierćfinałów!

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym dojdzie do starcia pomiędzy reprezentacją Hiszpanii, a także Chorwacji. La Furja Roja w fazie grupowej nie przegrała żadnego spotkania. Hiszpanie zanotowali dwie wygrane, a także remis w starciu z Włochami. Warto również odnotować, że do tej pory nie stracili żadnego gola. Chorwaci są jednym z fenomenów, ponieważ wywalczyli zaledwie trzy punkty, na które składają się dwie porażki i jedno zwycięstwo, a mimo to awansowali do 1/4 finału. Zakłady bukmacherskie wyraźnie stawiają tutaj na Hiszpanów. Na podstawie kursów można stwierdzić, że będzie to najmniej wyrównany z ćwierćfinałów.

Hiszpania u21 statystyki:

 • Hiszpanie do tej pory nie przegrali żadnego spotkania w turnieju finałowym.
 • La Furia Roja nie straciła nawet jednego gola w fazie grupowej.
 • Hiszpania wygrała dwa z trzech meczów w grupie.
 • Tylko Włosi byli w stanie powstrzymać reprezentacji Hiszpanii w fazie grupowej. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0. 
 • Żadne spotkanie Hiszpanii w grupie nie zakończyło się wynikiem BTTS.
 • Hiszpania w trzech rozegranych rywalizacjach zdobyli pięć bramek.
 • La Furia Roja ostatnią bramkę straciła 19 listopada 2019 roku w starciu z Izraelem.
 • Reprezentacja Hiszpanii w 8 poprzednich meczach nie straciła nawet jednego gola.
 • Hiszpanie zdobyli przynajmniej dwa gole w 6 z 7 ostatnich meczów.

Holandia vs Francja – w drugiej parze powinniśmy mieć za to największe emocje, ponieważ w tym przypadku kursy proponowane przez zakłady sportowe są najbardziej wyrównane. Minimalnym faworytem tego pojedynku są Trójkolorowi, którzy w swojej grupie zajęli drugą pozycję z dorobkiem sześciu punktów. Francja w przeciwieństwie do Holandii ma już jedną porażkę na koncie, ponieważ uległa Danii. Holendrzy nie mają się jednak czego bać, ponieważ wyszli z pierwszego miejsca w swojej grupie, a rywalizowali tam z Niemcami i Rumunią. W trzech starciach odnieśli jedno zwycięstwo i dwa remisy.

Portugalia vs Włochy – Selecao przeszli przez fazę grupową niczym burza, zostawiając po sobie najlepsze wrażenie. Portugalczycy rywalizowali z Anglią, Chorwacją i Szwajcarią. Udało im się pokonać wszystkich przeciwników, dlatego też nic dziwnego, że są jednym z głównych faworytów do wygrania tego turnieju. Włosi również nie przegrali żadnego starcia, ale zanotowali aż dwa remisy i jedno zwycięstwo. Fakt, że nie dali sobie strzelić gola przez Hiszpanię, to na pewno pozytywna wiadomość przed ćwierćfinałem. Czy defensywa okaże się tutaj kluczem do sukcesu?

Portugalia u21 statystyki:

 • Portugalczycy w fazie grupowej nie stracili nawet jednego gola.
 • Portugalia zakończyła fazę grupową z kompletem zwycięstw.
 • W fazie grupowej Selecao pokonali jednego z głównych faworytów do wygranej w całym turnieju - Anglię.
 • Portugalia w 10 poprzednich rywalizacjach zdobyła przynajmniej jednego gola.
 • Portugalczycy wygrali wszystkie z 10 ostatnich meczów.
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Portugalii 3:2 w 2018 roku.
 • 3 z 4 ostatnich rywalizacji między tymi drużynami zakończyły się remisem.
 • Portugalia 2 razy na 6 rozegranych rywalizacji zachowała czysta konto w starciu z Włochami.
 • Trzy ostatnie spotkanie reprezentacji Portugalii zakończyły się brakiem wyniku BTTS.

W ostatnim starciu Dania zmierzy się z Niemcami. Nasi zachodni sąsiedzi w fazie grupowej wywalczyli pięć punktów i do samego końca musieli obawiać się o swoje miejsce w ćwierćfinale. Z takim samym dorobkiem skończyła Rumunia. Niemcy w fazie grupowej nie przegrali żadnego spotkania, ale zaliczyli aż dwa remisy. Z kolei Duńczycy wygrali swoją grupę, pokonując nawet Francuzów, co sprawiło, że zakłady bukmacherskie zaczęły mocniej doceniać ten zespół. W tej rywalizacji to właśnie Dania ma większe szanse na wygraną według analityków zakładów sportowych.

Oferta zakładów bukmacherskich – co nowego w sporcie?

Zakłady bukmacherskie oczywiście są gotowe na kolejne zmagania w młodzieżowym Euro. W ofercie Superbet znajdziesz wiele zakładów przedmeczowych, ale jeśli chcesz, możesz również skorzystać z rynków na żywo i na bieżąco reagować na odbywające się wydarzenia.

Wszystkie spotkania ćwierćfinałowe znajdziesz już dzisiaj w ofercie na stronie bukmachera, takiej jak legalny Superbet! Hiszpania, Francja, Portugalia oraz Niemcy są na ten moment faworytami swoich rywalizacji, jednak wszystko się może zmienić w przypadku kontuzji kluczowych zawodników, lub innych wydarzeń.

Jeśli chodzi o głównego faworyta do wygranej w całym turnieju, to jest nim Hiszpania, a blisko za jej plecami plasują się Portugalczycy, a także Francuzi. Najmniejsze szanse zdaniem zakładów bukmacherskich mają Chorwaci, których obecność na tym poziomie jest już sporym zaskoczeniem. W końcu to oni odpowiadają za wyrzucenie za burtę turnieju Anglików. Na podstawie proponowanych kursów przez zakłady sportowe można jednak stwierdzić, że żadna z drużyn nie jest murowanym faworytem.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Artykuł partnera

Komentarze (0)