26 czerwca 2018 Udostępnij

Kredyt gotówkowy przez Internet – na co zwracać uwagę

W dzisiejszych czasach nie trzeba już ustawiać się w długiej kolejce w banku, żeby otrzymać kredyt gotówkowy na dowolny, istotny cel. Dowiedz się więcej na temat pożyczania środków przez Internet – wygodnego, bezpiecznego, korzystnego pod wieloma innym względami.

Pożyczka czy kredyt

Na początku przypomnijmy, że kredyty mogą być udzielane jedynie przez banki. Tymczasem w Polsce działa również wiele firm pożyczkowych oferujących jakże popularne chwilówki. Firmy spoza sektora bankowego kuszą małą liczbą formalności, lecz nie mają tak ugruntowanej pozycji i szerokiej oferty jak typowe, często międzynarodowe banki.

Jeżeli dokładnie przeczytasz ranking kredytów gotówkowych, szybko zobaczysz, że można sporo zaoszczędzić, wybierając mądrze ofertę na miarę potrzeb i oczekiwań, a przede wszystkim tanią. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź nasz mini-poradnik, w którym przypominamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Oprocentowanie

Wysokość oprocentowania pożyczek i kredytów gotówkowych jest zawsze wyrażana, a przynajmniej powinna być poprzez RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, podawaną w procentach, np. „RRSO 12,80%”. Banki obciążają Cię nie tylko odsetkami, ale również prowizją czy kosztami ubezpieczenia i procedur. Zawsze licz, ile dokładnie będzie kosztował Cię kredyt! Przede wszystkim pod tym kątem analizuj dostępne porównania i rankingi.

Procedury weryfikacyjne

Zanim bank podejmie decyzję o przyznaniu Ci kredytu gotówkowego przez Internet, musi sprawdzić Twoją tożsamość. Potrzebujesz dowodu osobistego, a raczej jego skanu, chyba że już posiadasz konto w banku i jesteś zweryfikowanym klientem. Każdy bank ma swoje indywidualne procedury, które przedstawia, zachęcając do wzięcia kredytu gotówkowego. Na pewno jednak będzie potrzebna dokumentacja, która służy do ustalania zdolności kredytowej. Możesz potrzebować umowy o pracę, zaświadczenia od pracodawcy, wyciągu z konta, zaświadczenia z ZUS-u o przyjmowaniu świadczeń emerytalnych, zaświadczenia o działalności gospodarczej, dokumentu potwierdzającego dochód z innych źródeł… Krótko mówiąc – bank musi zweryfikować Twoje dane osobowe, a także przekonać się, że jesteś w stanie spłacić zobowiązanie w terminie, na przykład 2000 zł rozłożone na raty.

Wysokość dostępnej kwoty i inne wymagania

Banki są znane z mnogości formalności, które muszą wypełnić klienci. Czasami trzeba na przykład otworzyć rachunek osobisty w tej samej placówce czy dobrać kartę kredytową. Przeczytaj więcej na madrzepozyczaj.pl, sprawdzając m.in., ile środków można uzyskać w konkretnych bankach. Maksymalna wysokość wypłacanych środków to informacja równie ważna co minimalny wiek pożyczającego, szczególnie w przypadku osób dopiero wstępujących w dorosłość.

Komentarze (0)