20 lipca 2018 Udostępnij

Jak sfinansować zakup mieszkania

Decyzję o zakupie nowego mieszkania podjąć łatwo, gorzej jest z jej realizacją. I to nie, dlatego, że nie chcemy bądź nie mamy czasu się za to zabrać. Najzwyczajniej w świecie nie mamy wystarczającej kwoty. Więc zadajmy sobie prozaiczne pytanie – skąd wziąć pieniądze?

Wiadomo idealnie by było, gdyby odnalazła się nasza daleka krewna, która z ogromną przyjemnością chce nam przepisać spadek. Niestety taka ewentualność zdarza się bardzo rzadko, dlatego rozwiązania musimy poszukać gdzieś bliżej ziemi.

Bezstresowo – bezkosztowo

Idealne rozwiązanie i najbardziej preferowana forma sfinansowania nowego mieszkania, to wykorzystanie swoich oszczędności. Wiadomo gromadzenie takiej sumy nie trwa rok, sami dobrze wiemy jak drogie są teraz mieszkania. Nie mniej jednak gra jest warta świeczki. Jeśli tylko nasza praca (nasza i najlepiej naszego partnera) pozwala nam na odłożenie sporej sumy, tak, aby w niedługim czasie kupić własne M. warto zacisnąć zęby i pasa.

Co nam to daje? Przede wszystkim niezależność. Nie wiążemy się z bankiem na lata, nie oddajemy więcej niż pożyczyliśmy i nie musimy, co miesiąc myśleć o tym, żeby wpłacić ratę za kolejny miesiąc. A no i omija nas cała masa dokumentów, które należy podpisać podczas dogadywania szczegółów pożyczki.

To preferowany obrót sprawy, jednak mało osób może się pochwalić takim luksusem. W takim razie, co ich czeka?

Kredyt to nie zbrodnia

Na szczęście odchodzimy od myślenia, że nie wezmę kredytu, bo to będzie oznaczało, że jestem nieudacznikiem. W dzisiejszych czasach taka forma finansowania większych zakupów, jest czymś naturalnym. Nie mniej jednak warto się do niej dobrze przygotować, poznać wszelkie za i przeciw i mieć pewność, że wybraliśmy najlepszą opcję.

Zanim zaczniesz gromadzić dokumenty, których jest więcej niż w przypadku kredytu gotówkowego, porównaj oferty kredytów w porównywarce finansowej. Pozwoli Ci to szybko i sprawnie sprawdzić większość ofert dostępnych na rynku. Dodatkowo będziesz mógł zapoznać się ze wszystkimi za i przeciw – porównywarki nie mają na celu wychwalać jakiś produkt, dlatego możemy mieć pewność, że informacje tam zamieszczone są obiektywne.

Zapoznanie się z ofertą w porównywarce daje nam możliwość złożenia wniosku przez internet. Dopiero po jego wysłaniu konsultant z banku się z nami skontaktuje, a my będziemy mogli udać się do placówki dopiąć formalności. Jakie?

Przede wszystkim musimy wykazać naszą zdolność kredytową – bank skontroluje nasze zarobki, poprosi o przedstawienie umowy zatrudnienia, dodatkowo zapyta/sprawdzi nasze inne zobowiązania finansowe (alimenty, inny kredyt) oraz skontroluje wielkość gospodarstwa domowego i osób na utrzymaniu. Oprócz tego musimy pamiętać, że nie dostanie pieniędzy ot tak po prostu. Musimy mieć gotówkę na wkład własny, który od 2017 roku wynosie 20 proc. ceny nieruchomości. Na szczęście większość banków ciągle ma w swojej ofercie 10 proc. wkład własny, jednak w takim przypadku musimy wziąć kredyt ubezpieczony.

Nie mniej jednak wzięcie kredytu to duże zobowiązanie, jeśli jesteś zainteresowany tematem i chcesz jeszcze poszerzyć swoją wiedzę sprawdź również ten artykuł: http://ekredyt24.com.pl/kredyt-hipoteczny-jak-wybrac-najkorzystniejszy/ pozwoli Ci on usystematyzować wiedzę.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)