9 listopada 2018 Udostępnij

Pożyczki społecznościowe — czym są i jak z nich korzystać?

Pożyczki społecznościowe obok kredytów bankowych i prywatnych pożyczek są jednymi z najpopularniejszych źródeł pozyskiwania pieniędzy. To idealny sposób, który łączy osoby potrzebujące funduszy z osobami mającymi nadwyżki h chcącymi je zainwestować. Dlaczego obie osoby zyskuj? Na jakiej zasadzie działają te pożyczki ? Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać taką pożyczkę ? O tym wszystkim w dalszej części artykułu wraz z przydatnymi informacjami.

Czym są pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe to nowość, która jest obecna na polskim rynku od pewnego czasu. Polega ona na kojarzeniu osób, które chcą pożyczyć gotówkę z tymi, którzy chcą pomnożyć swój kapitał. Umowa jest nawiązywana między tymi osobami, inwestor wypłaca pieniądze pożyczkobiorcy i otrzymuje jej zwrot w ratach wraz z odsetkami. Kilka lat pokazuje, że jest to dobry i relatywnie bezpieczny sposób na pożyczenie oraz inwestowanie pieniędzy. Oczywiście istnieje pewne ryzyko dla osób pożyczających pieniądze, ale jest ono zminimalizowane dzięki szczegółowej weryfikacji. Jest to też cena za dużo większe zyski, jakie można osiągnąć w porównaniu z bankową lokatą. Serwis zarabia pieniądze, pobierając prowizje od każdej udzielonej pożyczki.

Na popularnych porównywarkach internetowych użytkownik może porównać wszystkie warunki aktualnych ofert produktów finansowych i wybrać najbardziej opłacalną opcję dla siebie. A na stronie Racoongo.com można porównać pożyczki i dodatkowo sprawdzić swoją historię kredytową całkiem za darmo!

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać taką pożyczkę?

Aby otrzymać pożyczkę społecznościową — czyli od prywatnej osoby, z którą połączył nas portal, musimy spełnić podobne warunki do tych z prywatnych firm czy banków. Przeważnie istnieje kilka metod udowodnienia swojej wiarygodności i im więcej ich spełnimy, tym chętniej pożyczkodawcy będą udzielać nam pożyczek. Do wymogów, jakie trzeba spełnić należą: weryfikacja tożsamości, adresu zamieszkania, wysokości dochodów, rodzaju pracy czy historii kredytowej.

pożyczki społecznościowe

Jeśli zweryfikujemy tylko sam adres i tożsamość możemy nie otrzymać pożyczki lub dostać tylko kilka propozycji. W przypadku gdy udokumentujemy swoje źródło dochodów czy pozytywną historię w BIK będziemy mogli wybierać w wielu wariantach i ofertach.

Dlaczego takie rozwiązanie jest korzystne dla obu osób?

Pożyczki społecznościowe są o wiele korzystniejsze zarówno dla osoby pożyczającej, jak i pożyczkodawcy. Ta pierwsza otrzyma pożyczkę na bardzo atrakcyjnych warunkach, płacąc o wiele mniejsze oprocentowanie, a pożyczkodawca zyska znacznie większy zysk niż na lokacie bankowej. Cały proces jest też bardzo prosty i szybki. Na jego popularność wpływa też duża liczba serwisów umożliwiających zawarcie takiej transakcji. Weryfikacja i wypłata pieniędzy oraz ich zwrot przebiega szybko i bezproblemowo.

Komentarze (0)