25 lipca 2016 Udostępnij

Modna sala bankietowa, w której przetańczyć można niejedną noc…czyli jaka?

Stworzenie własnej sali bankietowej jest obecnie doskonałym pomysłem na opłacalny biznes. Zapotrzebowanie na takie lokale jest ogromne – są one wykorzystywane do organizacji chociażby wesel, jak i przy najróżniejszych spotkaniach i imprezach firmowych. Jeśli tylko będziemy posiadali odpowiednią lokalizację, i przede wszystkim dobrze przyłożymy się do aranżacji takiego miejsca, to nie będziemy mieli raczej większych problemów z przyciągnięciem do siebie wielu klientów. 

Samo zaaranżowanie takiej sali jest jednak zadaniem znacznie trudniejszym, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Warto poświęcić na to jak najwięcej czasu i uwagi, bowiem jest to kluczowe dla całej naszej inwestycji. W czasie aranżowania takiej sali trzeba rzecz jasna zwracać uwagę przede wszystkim na wymagania naszych potencjalnych klientów. Warto również dobrze zapoznać się ze wszystkimi trendami panującymi obecnie na rynku. Musimy pamiętać, że konkurencja w tej branży jest bardzo duża, i rośnie dosłownie z roku na rok. 

Idealna sala bankietowa odznacza się zarówno dobrym wyglądem, jak i funkcjonalnością. Jednym z najważniejszych kryteriów na jakie zwracają tu uwagę klienci jest wielkość sali. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że sala mieszcząca 80 - 100 osób jest całkiem duża, ale to tylko pozory. Fakt, sprawdzi się ona w przypadku wydarzeń takich jak bankiety i imprezy firmowe, ale warto pamiętać, że niektóre pary zapraszają na swoje wesela nawet 200 – 300 gości, a w takim wypadku nasza sala nie będzie dla nich zbyt interesująca. Posiadanie mniejszej sali nie sprawia jednak, że z góry będziemy odrzuceni przez klientów. Jeśli nasz lokal spełni szereg innych warunków, to nadal będziemy mieli spore szanse na odniesienie sukcesu. Jedną z najważniejszych rzeczy o jakie należy zadbać są oczywiście odpowiednie meble. 

Wiele zależy od stylu w aranżacji, na jaki zamierzamy się zdecydować – sam wygląd dostępnych obecnie na rynku krzeseł czy stołów jest naprawdę zróżnicowany, zatem z pewnością mamy wśród czego wybierać. W każdym przypadku należy jednak decydować się w pierwszej kolejności na praktyczne, wygodne i wytrzymałe rzeczy. Klienci nie lubią kiczu, a nawet niewielkie uszkodzenia na meblach od razu sprawiają wrażenie, że nasza sala nie jest zbyt godna zaufania i nie zapewnia dobrych warunków do zabawy. Innym ważnym elementem wyposażenia jest klimatyzacja. Wielu właścicieli sal bankietowych zapomina niestety o tym, że jest to absolutny standard, bez którego nie ma właściwie mowy o udanym przyjęciu. W czasie wesela w sali gromadzi się mnóstwo ludzi, podaje się gorące dania, a wielu gości bawi się w bardzo żywiołowy sposób, tańcząc i śpiewając.

Dodajmy do tego fakt, że mnóstwo takich przyjęć odbywa się latem, kiedy noce potrafią być bardzo gorące. Wszystko to sprawia, że takie przyjęcie bez klimatyzacji może zmienić się dla gości w prawdziwy koszmar. Istotnym elementem każdego dobrego przyjęcia weselnego czy bankietu jest sprzyjająca zabawie muzyka – a takie coś może zapewnić jedynie profesjonalny zespół. Większość klientów wybierając dla siebie taką salę zwraca uwagę również na to, czy oferuje ona odpowiednie warunki dla wynajętej kapeli. Trzeba zatem zapewnić wydzielone miejsce dla muzyków i odpowiednio dużą przestrzeń dla tańczących gości. Najlepszym pomysłem jest przynajmniej niewielka scena, która wyraźnie oddzieli przestrzeń dla muzyków od przestrzeni dla gości. W sali powinna panować również dobra akustyka, bowiem w przeciwnym wypadku nawet najlepsi muzycy dysponujący profesjonalnym sprzętem nie będą w stanie zapewnić odpowiedniej jakości muzyki. Idealna sala bankietowa musi posiadać również odpowiednie otoczenie.

sala na wesele

Podstawą jest obszerny parking, bez względu na to, czy nasz obiekt znajduje się blisko centrum miasta czy gdzieś na uboczu – oczywiście, w tym drugim wypadku zapewnienie takiej przestrzeni dla samochodów jest znacznie łatwiejsze. W miarę możliwości dobrze jest również zorganizować taras, na którym goście będą mogli spędzać czas kiedy chcą na chwilę oderwać się od głośnej muzyki, wyjść na papierosa lub po prostu porozmawiać w spokoju. Bardzo ceniony jest również niewielki plac zabaw dla dzieci. Co prawda maluchy zazwyczaj nie biorą udziału w całości zabawy, ale zwykle zostają z rodzicami przez kilka pierwszych godzin. Oczywiście, przyjęcie z osobami dorosłymi może być dla nich bardzo nudne, przez co zapewnienie im takiego kącika stworzonego wyłącznie dla nich jest doskonałym pomysłem.

Klienci lubią mieć szerokie możliwości jeśli chodzi o wybór menu na swoim przyjęciu. Warto zatem zadbać o to, aby nasza kuchnia była jak najlepiej wyposażona i zatrudniała wykwalifikowany personel, bowiem jedynie dzięki temu będziemy w stanie spełnić oczekiwania zainteresowanych osób. Jak widać, istnieje wiele czynników mających wpływ na to, czy dana sala bankietowa będzie atrakcyjna w oczach potencjalnych klientów. Zadbanie o nie wszystkie z pewnością nie jest prostym zadaniem, ale warto poświęcić na to jak najwięcej czasu. W branży ten panuje wielka konkurencja, musimy zatem bardzo mocno się postarać, aby przygotowana przez nas oferta była rzeczywiście jak najatrakcyjniejsza dla osób szukających takiego miejsca.

 

Komentarze (0)