25 lipca 2022 Udostępnij

Infekcja dróg moczowych

Infekcja dróg moczowych to dość nieprzyjemny problem zdrowotny. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat możliwych sposobów jego leczenia.

Czyste materiały

W przypadku infekcji dróg moczowych warto zadbać o korzystanie z czystych materiałów na co dzień. Jeśli zauważy się pierwsze oznaki infekcji to warto wyprać bieliznę, pościel oraz ręczniki w wyższej temperaturze, na przykład w sześćdziesięciu stopniach Celsjusza. Dzięki temu możliwe będzie usunięcie z nich chorobotwórczych drobnoustrojów, które mogą rozwijać się w wydzielinach ustrojowych. Dbanie o czystość materiałów wspomaga proces leczenia infekcji dróg moczowych.

Ciepła bielizna

Kolejną istotną kwestią w przypadku infekcji dróg moczowych jest stosowanie ciepłej bielizny. Wychładzanie pęcherza moczowego może sprzyjać pojawianiu się infekcji oraz rozwojowi stanu zapalnego. Pęcherz jest bardzo wrażliwą częścią ciała, dlatego infekcje mogą się w nim dość szybko rozwijać. Polecane jest noszenie ciepłej bielizny, a także innych ciepłych elementów garderoby. Podczas chłodnych dni doskonale sprawdzą się także dłuższe swetry oraz płaszcze, które będą sięgały do połowy uda.

Kąpiele w rumianku

Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku infekcji dróg moczowych są także ciepłe kąpiele w rumianku. Ciepło korzystnie działa w procesie leczenia infekcji dróg moczowych. Korzystne działania ma także rumianek, który charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnym i bakteriobójczymi. W przypadku braku wanny można robić nasiadówki w misce, co także będzie skutecznym rozwiązaniem. Zalecane jest również picie rumianku, który ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu człowieka.

Żurawina

Wśród polecanych sposobów wspomagania leczenia infekcji dróg moczowych można także wskazać spożywanie żurawiny. Żurawina ma niezwykle korzystne właściwości prozdrowotne. Wśród nich można wskazać działanie przeciwzapalne, dzięki któremu możliwe jest hamowanie namnażania się bakterii, a także zapobieganie ich osadzaniu się w drogach moczowych. Żurawinę można spożywać zarówno podczas toczącej się infekcji, jak i również w sposób profilaktyczny, by zapobiegać pojawianiu się ewentualnych problemów.

Termofor

W infekcjach dróg moczowych sporą ulgę może przynieść również korzystanie z termofora. Gorące okłady mogą mieć pozytywny wpływ na niwelowanie dolegliwości bólowych, dlatego warto z nich korzystać w przypadku pojawiania się problemów. Po rozgrzaniu się termoforem lub po kąpieli powinno się założyć ciepłą bieliznę oraz nie doprowadzić do wychłodzenia tej okolicy ciała.

Leki

W przypadku gdy domowe sposoby leczenie infekcji dróg moczowych zawiodą warto skorzystać z odpowiednich leków. Leki na infekcje dróg moczowych gemini.pl/kategoria/zdrowie/drogi-moczowo-plciowe/infekcje-drog-moczowych mogą w swoim składzie zawierać zioła o działaniu przeciwzapalnym oraz moczopędnym. Możliwe jest również stosowanie leków na receptę, które powinny być zalecone przez lekarza. W celu ich zdobycia warto udać się na konsultację do specjalisty.

Komentarze (0)