28 września 2016 Udostępnij

Najlepsze smartfony z androidem

Od momentu wejścia na rynek smartfonów Xperia ,Sony nieustannie pracuje nad poprawą każdego parametru w tym modelu. Oto pięć powodów dla których Xperia jest najlepszym telefonem komórkowym chodzącym na Androidzie.

Oprogramowanie

Pewnie zastanawiacie się dlaczego Xperia wyposażona w ten sam system operacyjny co dziesiątki innych modeli jest od nich lepsza. Uchylamy więc rąbka największej tajemnicy tego modelu. Sony opracował nakładkę na system operacyjny, czyli Android dzięki czemu:

  • telefon jest bardziej intuicyjny,
  • grafika w Xperii jest wyjątkowo przejrzysta, prosta stylistycznie i elegancka, co powoduje że łatwiej się z nią pracuje,
  • dostępne są unikalne dodatki i aplikacje zapewniające dodatkowe funkcjonalności telefonu,
  • oprogramowanie jest aktualizowane nawet w najstarszych modelach dzięki czemu użytkownicy Xperii mają usługę najwyższej jakości przez cały czas, bez konieczności wymiany telefonu

Wyświetlacz

Xperia wyposażona jest w Triluminos. Co to takiego? Otóż jest to technologia stosowana przez Sony w produkcji ekranów LCD IPS, które zostały użyte m.in. w słynnych telewizorach Bravia. Dodatkowo Live Colour LED zapewnia bogatszą paletę barw, co czyni kolorystykę tych smartfonów wyjątkowo intensywną, z większą głębią kolorów. Wyświetlacz Xperii ma też lepszy kontrast od innych komórek, ponieważ  producent stosuje  technologię zwaną Live Colour Creation. Ale na tym nie koniec. Po to by barwy nie były przesycone Sony dodało X-Reality – program optymalizujący kolory i redukujący szumy.

Panel Xperii ma rozdzielczość Full HD co oznacza, że na powierzchni 1 cala mieści się 440 punktów. Dzięki temu obraz jest optymalnie ostry i nie sposób wypatrzeć w nim pojedynczych pikseli. Zakres regulacji jasności telefonów również zachwyca. Nawet w pełnym słońcu można komfortowo przeglądać telefon jeśli podkręcimy jasność do 550 cd/m2. Nie trzeba tego robić ręcznie, bo telefon także sam reaguje na warunki zewnętrzne i reguluje kontrast. W ciemności stosuje dolną granicę 5 cd/m2 dzięki czemu wzrok się nie męczy.

Dlatego właśnie wyświetlacze Xperii nie mają sobie równych na rynku telefonii komórkowej, a telefony Xperia to najlepsze smartfony.

Doskonały aparat fotograficzny

Aparaty fotograficzne w Xperiach to jedne z najlepszych tego typu urządzeń na rynku. Wystarczy powiedzieć, że to właśnie firma Sony produkuje sensory, w które wyposażone są topowe aparaty różnych marek. Poza tym Xperia jest wyposażona w matrycę Exmor RS dzięki czemu mamy do czynienia z:

  • najbardziej kompaktową architekturą aparatu w smartfonie, co pozwala na znaczne zwiększenie ilości pikseli bez konieczności zagęszczenia, piksele mogą też być powiększane przy braku utraty ich ilości a to skutkuje dużo lepszą jakością obrazu,
  • dzięki temu, że matryca jest niewielka w Xperii przeznaczono więcej miejsca na zaawansowaną optykę,
  • dzięki powiększonemu miejscu aparat jest też wyposażony w zaawansowaną elektronikę, która pozwala na filmowanie w trybie HDR.

Z wyżej wymienionych powodów matryce Sony Exmor RS są uznawane za najlepsze na rynku. Warto wiedzieć, że model Xperia Z5 posiada matrycę o rozdzielczości 23 Mpix i hybrydowy autofocus ustawiający ostrość już w 0,03 sekundy. Do tego szerokokątny, 23 milimetrowy obiektyw z funkcją Clear Image Zoom pozwalającej na pięciokrotny zoom bez utraty jakości.

Obudowa

Wygląd telefonów z rodziny Xperia jest naprawdę optymalny. Elegancki design, mały ciężar w stosunku do wielkości, smukła linia i charakterystyczna obudowa. Najnowsze Xperie Z5 mają tył wykonany z matowego szkła co dodaje powagi i czyni ten smartfon wyjątkowo designerskim.

Tajemnica obudowy Xperii nie tkwi jednak w samym wyglądzie. Ma ona dużo ważniejszą funkcję, której nie posiadają inne telefony dostępne w podobnej cenie. Otóż wszystkie Xperie z serii Z są zgodne z normą IP65/68 co oznacza, że można je zanurzyć w wodzie na głębokości 1 metra, nawet na 30 minut i nie wpłynie to na stan ani pracę urządzenia. Oprócz tego można ten najlepszy smartfon polewać mocnym strumieniem wody do trzech minut i to również nie zepsuje Xperii.

Bezpieczeństwo

Najnowsze Xperie Z5 posiadają tak jak iPhony czytnik linii papilarnych umieszczony w guziczku zasilania. Dzięki temu rozwiązaniu właściciel telefonu ma pewność, że dane zapisane w urządzeniu nie dostaną się w niepowołane ręce, ponieważ proces autoryzacji wymaga zgodności zapisu linii i odcisku palca.

Bateria

Akumulatory w Xperiach z serii Z mają pojemność 2620 mAh. W porównaniu z innymi bateriami wydaje się to niewystarczające, ale Sony posiada oprogramowanie do inteligentnego zarządzania baterią. Dlatego to pozornie niewielkie źródło zasilania zapewnia, zgodnie z deklaracją producenta, nawet dwa dni pracy na jednym ładowaniu i dłuższą żywotność. Dzięki ładowarce Quick Charger całą baterię można naładować w czasie krótszym niż 1 godzina.

Najlepsze smartfony na rynku oparte o system operacyjny Android to właśnie Sony Xperia. Przy tym można wybierać pomiędzy nieco słabszymi Z-etkami, a optymalnie wyposażonymi, najnowszymi modelami z serii X. Więcej informacji na temat tych designerskich komórek znajdziecie na stronie producenta: http://www.sonymobile.com/pl/xperia/.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)