15 czerwca 2016 Udostępnij

Jak pozbyć się krostek po goleniu nóg? 5 skutecznych sposobów

Gładkie nogi latem

Czym zabłysnąć latem? Nogami! Gładkimi, z wypielęgnowaną, zdrową skórą. To właśnie latem wzrasta częstotliwość z jaką depilujemy nogi, bo częściej je odsłaniamy. Zdecydowanie większość z nas stawia na starą, tradycyjną maszynkę. Niestety, często po jej użyciu na skórze wyskakują czerwony krosty, niekiedy wypełnione płynem lub ropą. Te kropki nie tylko brzydko wyglądają i zniechęcają do noszenia kusych sukienek i szortów, ale czasami zostają po nich nieestetyczne blizny.

Poniżej znajdują się sposoby na pozbycie się krostek, ale także wskazówki, jak zapobiec ich wystąpieniu.

1. Maść z hydrokortyzonem.

Na krostki warto nałożyć maść z hydrokortyzonem. Jest dostępna w każdej aptece bez recepty. Hydrokortyzon jest rodzajem sterydu, który usuwa stan zapalny. Smaruj nim nogi 2 razy dziennie.

2. Alkohol

Miejsce gdzie pojawiły sie krostki przemyj wacikiem nasączonym alkoholem. Wysuszy on skórę, pobudzając ją do zastąpienia wierzchniej warstwy naskórka.

3. "Parówka"

Owiń nogi gorącym, mokrym ręcznikiem. Dzięki temu pory otworzą się, a krostki wyjdą na powierzchnię skóry. Jeśli są bardzo nabrzmiałe, lub zauważyłaś wrastające włoski, spróbuj je wycisnąć. Następnie zdezynfekuj.

4. Nadtlenek benzoilu

Krostki, które uporczywie powracają po goleniu, traktuj tym właśnie środkiem. Wchodzi on w skład wielu powszechnie dostępnych kosmetyków przeciwtrądzikowych. Krostki, których nie sposób się pozbyć, swoim zachowaniem zaczynają przypominać trądzik – zatrzymują sebum w mieszkach włosowych i prowadzą do wytwarzania się ropy. Nadtlenek benzoilu leczy chore miejsca, a także przeciwdziała pojawianiu się kolejnych. Znajdziesz go między innymi w tych dostępnych bez recepty preparatach:

Aknefug-Oxid 3% (żel)
Akneroxid 5 (żel)
Akneroxid L (płyn)

Benzacne (żel)
Benzapur (żel)
Brevoxyl (krem)
Lubexyl (emulsja)

5. Aloes

Środek zawierający wyciąg z aloesu łagodzi i zwalcza stany zapalne. Szczególnie polecany jest żel z aloesem, który jest idealny na krostki po goleniu. Staraj się wybierać żele z jak najwyższym stężeniem aloesu.

Zapobiegaj!

Zanim rozpoczniesz golenie, poczekaj, aż skóra będzie miękka. Trwa to 7 minut. Tyle czasu powinnaś moczyć skórę nóg, pach, i każdej części ciała przed goleniem. Po upływie tego czasu włosy zmiękną na tyle, by zredukować podrażnienia.

- Używaj maszynek z kilkoma ostrzami, lepiej radzą sobie z zadaniem i mniej podrażniają skórę; wybieraj takie, które posiadają paski nawilżające;

- Wymieniaj maszynkę po 5. użyciach;

- Korzystaj z pianek, olejków, a nawet odżywki do włosów;

- Golenie rozpoczynaj zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, przynajmniej przy pierwszym "ślizgu";

- Regularnie rób peeling skóry;

- Aplikuj preparaty z mocznikiem, który reguluje rogowacenie skóry i zmięcza ją, tym samym pomagając wrastającym włoskom wydostać się na zewnątrz.

 

 

 

 

Komentarze (0)