14 listopada 2016 Udostępnij

Wyposażenie salonu fryzjerskiego – akcesoria i meble

To, jak ocenimy salon fryzjerski będzie zależeć od jakości usług świadczonych w danym punkcie, kompetencji fryzjera, ale także rodzaju sprzętów i kosmetyków tam stosowanych. Jakie są podstawowe narzędzia, przybory i aparaty we współczesnym fryzjerstwie?

Sprzęt fryzjerski – co powinien posiadać każdy fryzjer?

Dobry sprzęt i akcesoria fryzjerskie to sukces każdego salonu fryzjerskiego. Dzięki nim zabiegi będą wykonane profesjonalnie i efektywnie. Zakup odpowiednich mebli i akcesoriów fryzjerskich to dobra inwestycja i jeśli zostaną one połączone z umiejętnościami fryzjera, będą stanowić o sukcesie naszego salonu.

Meble fryzjerskie

Meble przeznaczone do salonu fryzjerskiego są jego wizytówką. Świadczą o jego profesjonalizmie, jakości oferowanych usług, o tym jaki poziom reprezentuje sobą salon oraz jego pracownicy. Dlatego warto dopasować jak najlepsze meble fryzjerskie, które zapewnią komfort naszym klientom i nadadzą wnętrzu designerskiego wystroju. Z kolei dla fryzjera najważniejsze powinny być ergonomia i praktyczność.

Istnieje wiele firm oferujących specjalne meble fryzjerskie (sprawdź szczegóły oferty na: http://ayala.com.pl/pl/produkty/kategoria/6/Meble+Fryzjerskie). Przy wyborze mebli fryzjerskich należy zwrócić uwagę na materiał, z których są wykonane – musi być on trwały i odporny na ścieranie, dzięki czemu przedłużymy okres jego używalności.

Fotele i taborety fryzjerskie

Najważniejszym meblem w salonie jest fotel fryzjerski. Powinien on być wykonany w taki sposób, aby zapewnić klientowi i fryzjerowi maksimum wygody. Idealny fotel ma być wygodny i prezentować się efektywnie, aby wzbogacić wnętrze naszego salonu. Dobrze dopasowane meble umilą zabieg fryzjerski klientowi i ułatwią pracę fryzjerowi.

Akcesoria fryzjerskie – co do nich należy?

Przybornik każdego szanującego się fryzjera musi składać się z kilku podstawowych akcesoriów. Istnieje podział na aparaty, narzędzia, przybory:

Aparaty fryzjerskie, m.in. prostownice do włosów

Aparaty we fryzjerstwie to wszystkie sprzęty, które służą do strzyżenia i modelowania włosów. Zaliczamy do nich każdego rodzaju suszarki (ręczne, wiszące, stojące), maszynki do golenia, lokówki, falownice, karbownice, prostownice.

nożyczki fryzjerskie

Narzędzia fryzjerskie, m.in. nożyczki fryzjerskie i grzebienie

Narzędzia fryzjerskie powinny być wykonane z trwałych materiałów, które nie niszczą struktury włosów. Ich użytkowanie powinno być wygodne, ergonomiczne i bezpieczne. Dodatkowo przedmioty te powinny być łatwe do czyszczenia.

Do narzędzi fryzjerskich należą: brzytwy i akcesoria brzytwopodobne (np. nóż chiński, pazury fryzjerskie), różnego rodzaju nożyczki i grzebienie. Nożyczki fryzjerskie dzielimy na: nożyczki zwykłe o różnych rozmiarach, degażówki, nożyczki z wygiętymi ostrzami, a także gorące nożyczki (uszczelniające strukturę włosa). Wyróżniamy także wiele rodzajów grzebieni fryzjerskich, m.in.:

- do rozczesywania z uchwytem – używa się ich przed i po myciu włosów, a także aby rozprowadzić odżywkę na całej długości włosów,

- do tapirowania,

- do strzyżenia, aby ułatwić fryzjerowi rozdzielanie i przeczesywanie włosów w trakcie cięcia,

- szpikulce do oddzielania cienkich pasm włosów; wyczeski,

- uniwersalne, stosowane podczas układania fryzury,

- o wygiętym grzbiecie do układania fal,

- styler, czyli grzebień o szeroko rozstawionych zębach, które nadają fryzurze puszystości.

Grzebienie powinny być elastyczne, antyelektrostatyczne, odporne na działanie substancji chemicznych, zawartych w kosmetykach oraz wysokich temperatur aparatów fryzjerskich. Muszą posiadać dobrze rozstawione zęby o zaokrąglonych końcach oraz ergonomiczny grzbiet.

Przybory fryzjerskie - szczotka do włosów

Do przyborów fryzjerskich możemy zaliczyć: szczotki fryzjerskie, szpilki, spinki, klipsy, pędzelki, wałki, a także odzież ochronną, tj. fartuchy i rękawiczki dla pracowników fryzjerni oraz czepki, pelerynki i kołnierzyki dla klientów.

Kosmetyki do włosów

Salony fryzjerskie oferują różne usługi. Każda czynność wymaga użycia różnych preparatów. Do mycia włosów używamy specjalistycznych szamponów. Do kompleksowej pielęgnacji włosów - różnych balsamów, odżywek, masek. W trwałej ondulacji korzystamy ze środka ondulującego i utrwalającego. Do czesania i modelowania włosów fryzjerzy używają różnych płynów, lakierów, sprayów, wosków, gum. Do tonowania włosów służą preparaty tonujące: utrwalające kolor, kremy, pianki, płyny i szampony. Przy rozjaśnianiu i farbowaniu włosów należy użyć płynu aktywacyjnego, proszka rozjaśniającego, kremów koloryzujących.

Aby cieszyć się dobrą renomą i rzeszą wiernych klientów, każdy profesjonalny salon fryzjerski powinien posiadać wszystkie z wyżej wymienionych sprzętów i produktów.

Komentarze (0)