16 grudnia 2016 Udostępnij

Jak dobierać podkład i jak go prawidłowo nakładać, by zamaskować zmiany skórne

Podkład to podstawa każdego makijażu, dlatego musi być dobrze nałożony, szczególnie u osób, które chcą zamaskować zmiany skórne. Dowiedz się, jak dobrać podkład oraz jak go nakładać, by Twoja cera wyglądała idealnie.

Podkład do cery mieszanej i tłustej musi maskować niedoskonałości, ale bez efektu maski. Unikniesz tego, jeśli wybierzesz odpowiedni kosmetyk, a następnie we właściwy sposób rozprowadzisz go na skórze twarzy.

Jaki podkład do cery mieszanej i tłustej?

Cera mieszana jest o tyle problematyczna, że charakteryzuje się występowaniem dwóch stref: tłustej i suchej. Dlatego wybór odpowiedniego podkładu ma tu duże znaczenie. Należy wybrać taki kosmetyk, który będzie matował strefę T (czoło, nos i brodę), a jednocześnie zadba o prawidłowy poziom nawilżenia skóry na policzkach. Ważne znaczenie ma także obecność substancji antybakteryjnych oraz składników łagodzących podrażnienia.

Jeśli cera ma tendencję do przetłuszczania się, zwróć uwagę na podkłady wodne z dodatkiem cząsteczek silikonu (one sprawią, że podkład będzie trzymał się dłużej). Warto także zwrócić uwagę na fluidy matujące, które zawierają substancje pochłaniające nadmiar sebum oraz ekstrakty z ziół odpowiadające za zwężenie porów.

Przy wyborze kosmetyku należy zwrócić uwagę również na odcień - kolor powinien odpowiadać kolorytowi cery. Testując kolor, nie poleca się sprawdzać go na skórze dłoni czy przegubie - skóra w tym miejscu ma inny odcień. Należy wmasować w twarz niewielką ilość preparatu. Istotne znaczenie ma to, by kolor był identyczny jak cera lub jaśniejszy - po kilku godzinach preparat utlenia się, nadając skórze nieco ciemniejszy odcień.

Tajniki nakładania podkładu

Odpowiednia aplikacja podkładu pozwoli zatuszować niedoskonałości skóry, dlatego należy przeprowadzić ją w sposób prawidłowy. Przed przystąpieniem do aplikacji kosmetyku, należy dokładnie umyć skórę twarzy i nałożyć krem nawilżający. Pozwoli to na równomierne rozłożenie podkładu i uniknięcie efektu suchej cery.

Podkład można nakładać na kilka sposobów:  opuszkami palców, gąbeczką albo pędzlem. Szczególnie poleca się pędzel do podkładu, który pozwala ograniczyć ilość zużywanego kosmetyku, a jednocześnie zapewnia równomierne rozprowadzenie. Wybierając pędzel do podkładu, należy zwrócić uwagę na płaskie i średniej grubości modele z naturalnym włosiem.

Bez względu na to, czy wybierasz pędzel do podkładu czy inne akcesoria, aplikację kosmetyku należy rozpocząć od czoła, kierując się ku dołowi twarzy. Podkład trzeba nakładać od środka twarzy, zbierając jego nadmiar na zewnątrz. Szczególną uwagę warto zwrócić na aplikację kosmetyku w okolicy włosów, przy nozdrzach czy w kącikach oczu - w tych miejscach łatwo o niedokładne roztarcie podkładu.

Po aplikacji kosmetyku makijaż należy wykończyć pudrem sypkim. Pędzel do pudru sypkiego powinien być grubszy.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)