28 września 2017 Udostępnij

Pożyczki przez pośrednika - wady i zalety małych pośredników kredytowych

Wiele osób jest sceptycznie nastawionych wobec usług oferowanych przez pośrednika kredytowego. Zupełnie niesłusznie, bo dzięki jego poradom możemy uniknąć problemów przy zaciąganiu i spłacaniu pożyczki. Kiedy i dlaczego warto skorzystać z oferty pośrednika pożyczkowego?

Na usługi pośrednika kredytowego wielu z nas wciąż patrzy podejrzliwym okiem. Najważniejszym argumentem przeciwników takiego rozwiązania jest jego rzekoma nieopłacalność, a porady profesjonalnego pośrednika odbierane są przez nich jako zbędny wydatek. Takie opinie są jednak wynikiem całkowitej nieznajomości specyfiki jego pracy.

Pośrednik kredytowy znajdzie najlepszą ofertę

Znalezienie najlepszego w danej sytuacji kredytu bez pomocy pośrednika pożyczkowego nie jest łatwe. Wymaga żmudnego przeszukiwania ofert, ich porównania oraz oceny pod kątem tego, czy spełnimy oczekiwania banku udzielającego danej pożyczki. Pośrednik zaś wybierze dla nas oferty, które nie przekroczą naszych możliwości. Dzięki jego poradom nie tylko zwiększamy prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez bank, ale też unikamy pomyłek, które mogą przecież mieć naprawdę poważne skutki. I to bez dodatkowych wydatków, bo pośrednik kredytowy prowizję otrzymuje od banku – nie od nas.

Pomoc w trudnych sytuacjach

Uzyskanie kredytu, gdy nie posiada się zdolności kredytowej, gdy ciążą na nas liczne zobowiązania lub gdy nie jesteśmy zatrudnieni na umowę o dzieło jest dosyć trudne. W takiej sytuacji często składamy wnioski do wielu banków, co jest dużym błędem, bo odmowy jeszcze bardziej obniżają zdolność kredytową. Lepiej zdecydować się na pomoc pośrednika kredytowego, który świetnie zna oferty banków i wie, w którym z nich jest największa szansa na uzyskanie kredytu.

Z pośrednikiem kredytowym oszczędzasz czas

Na pomoc pośrednika kredytowego warto zdecydować się także ze względu na czas, który dzięki niemu zaoszczędzimy. Brak konieczności wyszukania ofert i ich porównywania sprawia, że zamiast nawet kilku tygodni, znalezienie kredytu może zająć tylko godzinę. Wszystkie informacje niezbędne do podjęcia dobrej decyzji możesz zdobyć podczas jednego spotkania z pośrednikiem.

Kredyt z pośrednikiem. Jak uniknąć problemów?

Pamiętajmy jednak, że oprócz wspomnianych zalet, skorzystanie z usług pośrednika finansowego może mieć pewne wady. Wielu klientów skarży się bowiem na niekompetencję doradców. Sprawa dotyczy zarówno małych, jak i dużych firm doradczych i zazwyczaj objawia się obstawaniem przy jednej, niepasującej klientowi ofercie, związanym prawdopodobnie z możliwością uzyskania wyższej prowizji. Uniknięcie takich problemów nie jest jednak trudne – wystarczy, że przy wyborze pośrednika skorzystamy z rekomendacji zaufanej osoby lub opinii dostępnych w internecie.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)