24 kwietnia 2018 Udostępnij

Jak oszczędzać pieniądze na zakup nowego samochodu?

Zakup samochodu to w zależności od wybranego modelu wydatek od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel można pożyczyć z banku – wziąć kredyt lub regularnie odkładać i kupić auto za gotówkę. Z jakich metod skorzystać, by cieszyć własnym pojazdem?

Oszczędzanie wymaga silnej woli, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wyznaczenie sobie konkretnej kwoty i czasu na jej odłożenie. Znajomość celu pomoże również oprzeć się pokusom zakupowym, które pojawią się na drodze po wymarzone auto.

Konto oszczędnościowe – nowoczesna skarbonka

Można założyć w banku oprocentowane konto oszczędnościowe, a do odłożonych na nim pieniędzy będzie co miesiąc doliczana dodatkowa, niewielka kwota. Najlepiej przelewać z góry ustaloną sumę, gdy tylko pojawi się wypłata. Z rachunku oszczędnościowego trudniej jest wykonać specjalny przelew, ponieważ ma się poczucie niweczenia własnych wysiłków, a to sprzyja konsekwentnemu gromadzeniu kapitału. Przed podjęciem decyzji, z którym bankiem podpisać umowę porównaj parametry kont oszczędnościowych na pozyczkowy-portal.pl. Istotne są opłaty za prowadzenie rachunku, wysokość oprocentowania zgromadzonych środków i ilość darmowych przelewów w miesiącu.

Oszczędzanie czy wzrost wpływów?

Mając sprecyzowany cel łatwiej odkładać kolejne złotówki i rezygnować z zachcianek zakupowych. Dobrym sposobem na oszczędzanie jest również kupowanie na promocjach i korzystanie z atrakcyjnych ofert telefonii komórkowej, sklepów internetowych czy banków. Więcej informacji o tym, jak rozsądnie podejść do okazji zakupowych można znaleźć w artykule pt.: „Promocje w sklepach i bankach – na co należy uważać?”. Czasami jednak domowy budżet jest dopięty na ostatni guzik i brakuje w nim wolnych środków. Wtedy warto pomyśleć nad podjęciem dodatkowej pracy, a zarobione w niej pieniądze odkładać, by móc jak najszybciej kupić samochód.

Zakup auta za gotówkę – korzyści

Dlaczego kupować samochód za gotówkę, skoro można otrzymać kredyt w banku? Po pierwsze, załatwianie formalności kredytowych trwa, a atrakcyjne samochody są szybko sprzedawane. Po drugie, dysponując gotówką, można negocjować cenę – zwłaszcza jeśli zakup jest dokonywany w komisie samochodowym.

Zakup samochodu za gotówkę w zależności od wybranego modelu i jego parametrów to duża inwestycja, jednak wykorzystując różne metody odkładania pieniędzy, można konsekwentnie dążyć do realizacji celu.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)