27 maja 2022 Udostępnij

Kiedy warto wymienić baterię w iPhone?

Bez względu na to, jak dobrej jakości jest bateria i której generacji Iphone posiadasz, prędzej czy później zużyje się i będzie wymagać wymiany.

Kiedy warto wymienić baterię w iPhone?

Twój iPhone powinien zachować do 80 procent pierwotnej pojemności baterii po 500 pełnych cyklach ładowania. Gdy kondycja baterii spadnie poniżej 80 procent, ilość ładunku, jaką może utrzymać bateria, zaczyna się zmniejszać. Nie oznacza to jednak, że powinieneś spieszyć się z zakupem nowej baterii. Ta liczba ma jedynie charakter orientacyjny. Na przykład iPhone z 70 lub 80 procentami stanu baterii może działać przez cały dzień, jeśli nie oglądasz filmów ani nie grasz w gry. Wszystko zależy od twoich wzorców użytkowania.

Najlepszy czas na wymianę baterii w iPhonie to moment, w którym zauważysz, że urządzenie nie jest wystarczająco naładowane, by działać przez cały dzień. Innymi słowy, jeśli żywotność baterii iPhone'a nie odpowiada twoim potrzebom lub sprawia, że urządzenie nie nadaje się do użytku, zdecyduj się na jej wymianę. Jednak 80-procentowy poziom kondycji baterii powinien nadal wystarczyć na cały dzień dla większości użytkowników. Przy 40 lub 50 procentach stanu baterii korzystanie z IPhona zaczyna być problematyczne. Będziesz mógł korzystać z iPhone'a tylko przez kilka godzin po każdym naładowaniu. Gdy stan baterii spadnie poniżej 40 procent, nadszedł czas, aby kupić nową baterię.

Zużyte baterie mogą również spowodować nieoczekiwane wyłączenie iPhone'a. Dzieje się tak, ponieważ bateria nie jest w stanie zasilać komponentów sprzętowych. Pamiętaj, że problemy z niskim stanem baterii występują częściej w starych modelach iPhone'a. Nowsze modele mają zaawansowaną konstrukcję sprzętu i oprogramowania, która skutecznie kompensuje niski stan baterii. Poziom postrzeganej zmiany zależy od tego, jak bardzo obciążasz swoje urządzenie.

Gdy bateria Twojego iPhone'a starzeje się chemicznie, przekłada się to na mniej godzin użytkowania między ładowaniami. Oznacza to, że będziesz musiał częściej ładować baterię. Niestety nie możesz nic zrobić, aby zatrzymać ten proces. Tak po prostu działają baterie litowo-jonowe. Chociaż nie możesz zatrzymać tego procesu, możesz go opóźnić, dbając o urządzenie. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj - https://ibroken.pl.

Bateria daje znaki, kiedy ją wymienić

Wielu właścicieli iPhone'ów korzysta ze swoich telefonów przez cały dzień. Ekran urządzenia jest cały czas aktywny, smartfon pobiera dane przez LTE) służy do kręcenia filmów i zdjęć. Wszystko to wyczerpuje baterię.

Najłatwiejszym sposobem określenia, kiedy nadszedł czas na wymianę baterii iPhone'a, jest śledzenie, jak często musisz ją ładować. Jeśli nie używasz go częściej niż zwykle, a ładowanie zdarza ci się coraz częściej, to konieczna jest wymiana baterii Iphone 7. Ponadto smartfon nie powinien wyłączać się przy 20, 30 czy 40 procentowym naładowaniu. To zachowanie wyraźnie wskazuje, że nadszedł czas na wymianę baterii.

W iOS 11.3 pojawiło się też menu, w którym można zobaczyć stan baterii iPhone'a. Wybierz kolejno Ustawienia > Bateria > Kondycja baterii. Tutaj zobaczysz informacje o maksymalnej pojemności iPhone'a w procentach i szczytowej wydajności.

iPhone X

Gdzie wymienić baterię?

Zdecydowanie lepiej powierzyć pracę nad wymianą baterii profesjonalistom. Przede wszystkim specjalista nie tylko podłączy nowy akumulator, ale również sprawdzi wszystkie podzespoły, aby sprawdzić, czy jedynym problemem jest zużyta bateria. Ale jeśli zdecydujesz się zrobić to sam, w Internecie sprzedawane są specjalne zestawy do wymiany baterii iPhone'a. Jednak jeśli nie czujesz się pewien swoich umiejętności, to bez trudu znajdziesz szereg firm zajmujących się naprawą telefonów Iphone i oferuje usługi takie jak wymiana baterii Iphone czy naprawa Iphone X.

Jak dbać o baterię w Iphone?

Istnieje kilka podstawowych zasad, które mogą znacznie wydłużyć żywotność baterii iPhone'a. Nie dopuść do całkowitego rozładowania baterii. Jedną z cech akumulatorów litowo-jonowych jest prawie całkowity brak tzw. efektu pamięci. Pojęcie to odnosi się do odwracalnej utraty pojemności, która występuje w przypadku naruszenia trybu ładowania, w szczególności podczas ładowania nie całkowicie rozładowanego akumulatora. Ponieważ bateria iPhone'a ma niewielki lub żaden efekt pamięci, zdecydowanie zaleca się ładowanie smartfona przed wyłączeniem z powodu braku zasilania.

Ciepło i zimno to najgorsi wrogowie akumulatorów litowo-jonowych. Przegrzanie i hipotermia iPhone'a mogą znacznie zmniejszyć pojemność baterii smartfona, dlatego nigdy nie należy trzymać go w niskich lub zbyt wysokich temperaturach. Używaj oryginalnej ładowarki. Tanie ładowarki w większości wykonywane są „na kolanie”. Jakość wykonania takich ładowarek jest wyjątkowo niska, a moc jest o połowę mniejsza niż w modelach Apple.

Komentarze (0)